Triathlon Świętokrzyski

Mapki z tras

Trasa pływacka

Start odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Rejów z plaży nad Zalewem Rejowskim z plaży nad zalewem rejowskim. Na obydwu dystansach zawodnicy do pokonania mają jedną pętlę. Wyjście z wody znajdować się będzie po przeciwnej stronie zalewu , gdzie znajdować się będą osoby pomagające zawodnikom w sprawnym wyjściu z wody. Od wyjścia z wody do strefy zmian jest około 200 metrów. Zawodnicy będą biec po rozłożonych dywanach.
Dystans Sprint

Trasa pływacka dystans sprint

Dystans Olimpijski

Trasa pływacka dystans olimpijski

Trasa rowerowa

Jedna pętla trasy kolarskiej liczy 20km. Na dystansie olimpijskim do pokonania będą 2 pętle, na dystansie sprinterskim jedna pętla. Trasa rozpoczyna się w okolicy Ośrodka Wypoczynkowego Rejów (przy tamie Zalewu Rejowskiego i wiedzie w stronę sąsiedniego miasta Suchedniów. Mijamy miasto Suchedniów i dojeżdżamy do miejscowości Ostojów, po czym dojeżdżamy do nawrotu i wracamy tą samą drogą do Skarżyska-Kamiennej. Pętla rowerowe w formie agrafki. Ruch dwukierunkowy - lewostronny, poruszanie się po trasie rowerowej przy lewej krawędzi jezdni, zakaz przekraczania osi jezdni). Trasa urozmaicona, szeroka, jakość asfaltu bardzo dobra. Kask obowiązkowy na całej trasie kolarskiej. Ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty.

Dystans Olimpijski oraz Sprint z przewyższeniami

Trasa kolarska dystans olimpijski

Przewyższenia dystans olimpijski

Trasa biegowa

Jedna pętla trasy biegowej ma 5 km. Na dystansie olimpijskim do pokonania będą 2 pętle, natomiast na dystansie sprinterskim tylko jedna pętla. Trasa rozpoczyna się w okolicy Ośrodka Wypoczynkowego Rejów (przy tamie Zalewu Rejowskiego) i wiedzie dookoła Zalewu Rejowskiego ścieżką rowerową. Po przebiegnięciu ok 2km zbiegamy ze ścieżki rowerowej na ścieżkę leśną. Po około 800m trasa przechodzi w scieżkę rowerową by dokończyć pętlę dookoła Zalewu Rejowskiego. Meta znajdować się będzie na ośrodku wypoczynkowym Rejów.
Nawierzchnia trasy zróżnicowana:
Kostka brukowa, asfalt - ok. 2,5km
Nawierzchnia utwardzona szutrowa - ok. 1,7km
Ścieżka leśna - ok. 0,8km
Większość trasy jest osłonięta przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Dystans Olimpijski oraz Sprint z przewyższeniami

Trasa biegowa dystans sprint

Trasa biegowa przewyższenia

Strefa zmian

Galeria sponsorska

przejdź do Facebook» Triathlon Świętokrzyski