Triathlon Świętokrzyski

Wtórpol sponsor tytularny

Firma Wtórpol ze Skarżyska - Kamiennej, tytularny sponsor I Świętokrzyskiego Thriatlonu to największy prywatny pracodawca na terenie powiatu (daje utrzymanie ponad dwu tysiącom rodzin) i jedno z największych w Europie przedsiębiorstw branży przetwarzania tekstyliów.

Zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i handlem odzieżą używaną. Produkuje czyściwo fabryczne, jest ważnym eksporterem, posiada również sieć własnych sklepów "second - hand". Dzięki nowoczesnym liniom technologicznym Wtórpol jako jedna z nielicznych firm może pochwalić się stuprocentowym recyklingiem pozyskanego surowca. Dzięki temu co roku na wysypiska śmieci nie trafia ponad 50 milionów kilogramów tekstyliów!

Wtórpol to całkowicie polska, rodzinna firma, obecna na rynku od blisko 25 lat. Od początku działalności wypełnia ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, część zysków przekazując na cele charytatywne, w szczególności pomoc osobom niepełnosprawnym. Do dziś na pomoc potrzebującym Wtórpol przeznaczył blisko 30 milionów złotych!

Od 2013 roku przy firmie działa Fundacja Eco Textil "Od Was dla Was". W ramach programu "Rower dla Niepełnosprawnego" podarowała osobom prywatnym i placówkom specjalnym prawie trzy tysiące specjalnych rowerów rehabilitacyjnych, które można spotkać na ulicach niemal wszystkich miejscowości w Polsce.

Fundacja Eco Textil jest Organizacją Pożytku Publicznego, o numerze KRS 0000410831. Zachęcamy do przekazywania jej 1% podatku.

Wtórpol znany jest jako hojny mecenas sportu i kultury. Od wielu lat jest głównym sponsorem festiwali muzycznych, a także mającego międzynarodową markę biegu "Półmaraton Rejów", przyciągającego zawodników z wielu krajów. Tym bardziej cieszymy się z faktu, że Wtórpol zgodził się wesprzeć organizację kolejnej imprezy, thriatlonu świętokrzyskiego.

Galeria sponsorska

przejdź do Facebook» Triathlon Świętokrzyski